Služby pro web

Programování a design pro webové stránky, databázové aplikace a portály, flexibilní redakční systém ProcessWire / OKENKO, kompletní webdevelopment.

Webdesign

Grafická úprava webových stránek není jen snaha udělat web pěkný pro oko, ale hlavně úsilí o přehlednost a logiku uspořádání stránky. Pokud návštěvník během pár vteřin nenajde, co hledá, odchází na web Vaší konkurence. Běžný návštěvník webu je lovec, který hledá snadnou kořist. Musíte jej rychle přesvědčit, že jeho lov je u vítězného konce. Času ani trpělivosti nemá obvykle nazbyt.

Nejdůležitejší komponentou je přirozeně vlastní obsah webové prezentace. Webdesign by měl sekundovat tak, aby usnadnil, zpřehlednil a zatraktivnil konzumaci tohoto obsahu. Pomocníkem při budování webdesignu jsou CSS frameworky, s oblibou využívám UIKit nebo Bootstrap.

Stále více lidí využívá pro zobrazování webů tablety a mobilní telefony. Tradiční představy o webdesignu jako statické grafické kreaci s pevnou šířkou vzaly za své. Webové stránky, které se nejsou svým designem a uspořádáním obsahu schopny přizpůsobit různým velikostem zobrazovacích zařízení (tedy nejsou tzv. responzivní), jsou odsouzeny k poloviční návštěvnosti. I pozice webu ve vyhledávacích je odnes již ovlivněna nejen kvalitou obsahu (tzv. pasivní SEO), ale i rychlostí načítání a splněním požadavků na kvalitní zobrazení v mobilních prohlížečích.

Kódování a programování webů

Tato práce má zajistit, aby vše fungovalo jak má a aby tomu rozuměl nejen každý webový prohlížeč, ale i indexovací roboti (Seznam, Google,....).

To, co na složitějším webu uživatel vidí, je jen vršek ledovce - výsledek práce webového designera a programátora. Zde se vše neustále vyvíjí, co platilo včera, není aktuální dnes. Nároky na programátora se stále zvyšují.

Pro běžného uživatele skrytý motor webu je zpravidla tvořen vhodným systémem pro správu obsahu (tzv. CMS). Všechny weby, které jsem připravoval v poslední době, využívají v Čechách dosud málo známý systém ProcessWire. Jedná se o velmi sofistikovaný Open Source nástroj (CMS + CMF), který v řadě parametrů (bezpečnost, rychlost, flexibilita, zpětná kompatibilita, rozšiřitelnost...) předčí populární redakční systémy. Oceníte nejen jednoduchou a přehlednou administraci, ale v průběhu času i to, že nikdy nezhroutí, když aktualizujete nebo doplníte nějaký plugin (ProcessWire je nazývá moduly). Jakmile web jednou vznikne a je odladěn, už programátora nemusíte nikdy potřebovat;-) Na druhé straně - budete-li potřebovat něco vylepšit či doplnit nové možnosti, kdokoli z erudované komunity vývojářů systému Vám může být nápomocen.

Tam, kde je zapotřebí speciální funkcionalita, je vždy možné API poskytované jádrem nebo doplňkovými moduly systému ProcessWire doplnit o čisté PHP7 řešení. Podobně je bez potíží zajistit speciální chování na straně frontendu pomocí javascriptu a jeho proveřených specializovaných knihoven pro zobrazování 3D obsahu, dynamických grafů, pokročilých animací aj. (Three.js, D3.js, Pixi.js, SVG.js, VUE.js...).

Správa webových portálů a hosting

Jaký bych to byl autor a programátor, kdybych se o své klienty nestaral. Zejména u větších webových projektů poskytuji průběžný servis a administrátorskou podporu.

Koneckonců, cokoli je potřeba vylepšit či změnit, vím přesně kam sáhnout a jak to udělat nejefektivněji. Nároky uživatelů i potřeby klienta se vyvíjí a je na to žádoucí pružně reagovat.

Všechna data jakékoli webové prezentace jsou uložena na nějakém serveru, který je přímo napojen na internetovou síť. Říká se tomu hosting. Pokud Vaše webová prezentace není příliš rozsáhlá není problém ji hostovat na mém vlastním serveru. V opačném případě mohu s výběrem vhodného hostingu pomoci.

Sociální sítě

Fenomén posledních několika let. Proklínaný i milovaný Facebook, Twitter, Google Plus a další místa, kde vládnou krátká sdělení s minimální životností.

Místa, kde panují ty nejjednodušší emoce a mohou Vás vynést na vrchol nebo do nich můžete zcela marně vkládat naděje. Facebook pomáhá neziskovým organizacím, prezidentským kampaním, ale také šíří naprosté nesmysly.

Každopádně tento fenomén nelze ignorovat - jen vězte, že prezentace na sociálních sítích vyžaduje opravdu hodně času a entuziasmu, má-li přinést kýžené ovoce.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website